Co ještě o klášteře v Hájku nevíme? (a chtěli bychom se na to zeptat)

10.05.2014 14:00
V návaznosti na uskutečněnou přednášku „Historie obcí Červený Újezd a Svárov" z podzimu minulého roku 2013 a ve spolupráci s OS Poutní cesta Hájek a P.Janem M. Vianney Dohnalem, OFM, rektorem kaple Navštívení Panny Marie v Hájku, jste zváni na více než "turistickou" prohlídku kláštera v Hájku s odborným výkladem PhDr. Kateřiny Pařízkové. Krom zájemců o historii místa to bude možnost i pro nesmělé, kteří se neodvažují přijít sami ve dnech slavnostních mší.
"CO JEŠTĚ O KLÁŠTEŘE V HÁJKU NEVÍME ?" (a chtěli bychom se na to zeptat)
Využijme nabízené příležitosti dozvědět se dostupné informace o tomto, pro naše okolí, historicky významném místě, založeném majiteli místního panství r. 1623, Žďárskými ze Žďáru, se sídlem v Červeném Oujezdci a v Kladně. Projdeme klášter křížem krážem a prohlédneme si i dříve výstavní hájeckou zahradu s altánem. Budeme obdivovat zrestaurovanou nejstarší loretánskou kapli v Čechách i architekturu významných stavitelů baroka. Uvidíme stopy po vojenském hospodaření doby minulé a současné úsilí o obnovu a záchranu této jedinečné památky.
Sraz účastníků v sobotu 10. května 2014 ve 14.oo před hlavní branou kláštera.
Prohlídka se uskuteční za každého počasí, adekvátní oblečení ke dni konání vemte s sebou. Procházka areálem navazuje na obvyklý poutní program, který v Hájku začíná od 11.00 hod.
P.S.
Nečekejte nějaké nemožné věci, jako je vstup do podzemí či do neopravených prostor, případně nějaké strašidelné pověsti nebo bulvární zvěsti o památném místě.
Naviděnou v Hájku v sobotu 10. května 2014.
Vstupné – dobrovolné, pokud budete chtít, pak nazvěme jej spíše mini příspěvkem na organizaci této akce.
Žádáme Vás o předběžné přihlášení se k účasti na adrese:
bradicka@raz-dva.cz nebo na tel.: 603 945 618
Ak.mal. Lukáš Bradáček, spoluorganizátor akce
PhDr. Kateřina Pařízková, průvodce Hájkem, přednášející a spoluorganizátor akce OS Poutní cesta Hájek
info@poutnicestahajek.cz
www.poutnicestahajek.cz
Info o barokním Hájku na www: https://klasterhajek.ic.cz/frantiska-high.pdf
Tento projekt je realizován za podpory Spolku svárovského zvonu, obce Červený Újezd a obce Svárov.